15 Ağustos 2022 Pazartesi

SAMSUN DOĞUMLU İDLİB ŞEHİDİ EYÜP GÜLAŞTI'NIN YÜREK YAKAN HAYAT HİKAYESİ

Samsun doğumlu İdlib şehidi Eyüp Gülaştı'nın yürek yakan hayat hikayesi

Samsun doğumlu İdlib şehidi Eyüp Gülaştı'nın yürek yakan hayat hikayesi. Şehit Eyüp Gülaştı Yetiştirme Yurdunda büyümüştü, memurluğu bırakıp uzman onbaşı oldu.. Gül yüzlü, güleç yüzlü şehit Eyüp Gülaştı vatan için şehit oldu..

04 Mart 2020 Çarşamba 11:18 GÜNCEL

Samsunlu İdlib şehidi piyade uzman onbaşı Eyüp Gülaştı'nın yürek yakan hayat hikayesi.. İdlib şehidi Eyüp Gülaştı, yetiştirme yurdunda büyümüştü..


İdlib'de 36 askerimiz ile birlikte şehit düşen Samsun doğumlu piyade uzman onbaşı Eyüp Gülaştı'nın yürek yakan hayat hikayesi..

İdlib'de şehit düşen ve geçtiğimiz günlerde Samsun'un Çarşamba ilçesinde toprağa verilen piyade uzman onbaşı Eyüp Gülaştı'nın Yaşardoğu Yetiştirme Yurdunda büyüdüğü, 18 yaşını doldurduktan sonra memur olduğu ancak memurluktan ayrılarak uzman onbaşı olduğu öğrenildi.

MEMURLUĞU BIRAKIP UZMAN ONBAŞI OLDU
Samsun'da bulunan Yaşar Doğu Yetiştirme Yurduna verildiği dönemde anne ve babası ayrı olan Eyüp Gülaştı, 18 yaşını doldurup yurttan ayrıldıktan sonra memur olurken, Türk Silahlı Kuvvetlerine katılma ve görev yapma hayalini gerçekleştirmek için memurluktan ayrıldı. 

ANNE VE BABASINI BİRLEŞTİRDİ ONLARA EV ALDI
Memurluktan ayrıldıktan sonra Türk Silahlı Kuvvetlerine katılarak piyade uzman onbaşı olan İdlib şehidi Eyüp Gülaştı, bu arada ise ayrı olan anne ve babasını birleştirerek onlara bir de ev aldı. Çevresinde güleç yüzü ile tanınan şehit Eyüp Gülaştı, İdlib'de Samsunlu uzman onbaşı Tayfun Pekel ile birlikte görev yapmaya başladı. 

Eyüp Gülaştı, görev yaptığı İdlib'de ise rejim güçlerinin alçak saldırısı sonucu birlikte görev yaptığı ve sıkı arkadaş olduğu samsun doğumlu piyade uzman onbaşı Tayfun Pekel ile birlikte şehit oldu. İdlib'de rejim güçlerinin kalleş saldırısı sonucu 36 Mehmetçiğimiz şehit olurken, Samsun doğumlu Eyüp Gülaştı, Tayfun Pekel, Recep Bekir ve Şükrü Elibol, İdlib'de şehit oldu.
Kaynak:SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Karadeniz Rumeli Dernekleri Federasyonunun yeni yönetimi belli oldu

Karadeniz Rumeli Dernekleri Federasyonunun yeni yönetimi belli oldu