29 Haziran 2022 Çarşamba

SAMSUN TERME'DE BULANIK SU SORUNUNU ÇÖZMEK İÇİN 19 MİLYON LİRALIK YATIRIM YAPILIYOR

Samsun Terme'de bulanık su sorununu çözmek için 19 milyon liralık yatırım yapılıyor

Samsun'un Terme ilçesinde Bazlamaç, Evci, Sakarlı ve Hüseyinmescit mahallerinde yağmur sonrası bulanık akan su sorununa çözüm bulmak için 19 milyon liralık yatırım yapılıyor.

05 Haziran 2022 Pazar 22:55 GÜNCEL

Samsun Büyükşehir Belediyesi SASKİ Genel Müdürlüğü, Terme ilçesinin 5 mahallesinde içme suyunda yaşanan bulanık su sorununa neşter vuruyor. 


Samsun'un Terme ilçesinde Bazlamaç, Evci, Sakarlı ve Hüseyinmescit mahallerinde her yağmur sonrası su kaynaklarında oluşan bulanıklık için harekete geçen SASKİ Genel Müdürlüğü bölgeye yaklaşık 19 milyon lira yatırım yapıyor. 

Yatırım kapsamında 29 bin 978 metre şebeke ve isale hattı döşeyecek olan SASKİ, Akbucak mevkiindeki kaynaktan saniyede 30 litre suyu alarak mahallelere verecek. İki ayda tamamlanması planlanan çalışmanın sona ermesiyle birlikte yağmurlu havalarda su kaynaklarında oluşan bulanıklıktan dolayı yaşanan içme suyu problemi sona erecek. 

HER YAĞMURDA YAŞANAN BULANIKLIK BİTECEK
Samsun’un 17 ilçesinde içme suyu sıkıntısı yaşanan mahallelerde su sorununun çözümü için gece gündüz çalışmalara devam edildiğini söyleyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Terme ilçesine bağlı 5 mahallemizin içme suyunda yaşanan bulanıklık sorununu da çözmek için harekete geçtik. Bölgeye yaklaşık 19 milyon liralık bir yatırım yapıyoruz. Çalışmalar başladı. Toplam 29 bin 978 metre şebeke ve isale hattı döşenecek. 1 adet içme suyu deposu, 3 adet terfi merkezi inşa edilecek. Çalışmayı da iki ay gibi kısa sürede tamamlamayı hedefliyoruz. Bittiğinde Bazlamaç, Evci, Sakarlı ve Hüseyinmescit mahallerimizin her yağmur sonrası yaşadıkları bulanık su sorunu ortadan kaldırılmış olacak. Yaptığımız tüm çalışmalarla Samsun'un altını da üstüne yaraşır hale getirmeye çalışıyor, doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine bütün şehrimizi sorunsuz altyapı ağına kavuşturmak için yoğun bir çaba harcıyoruz" dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Uğur

06 Haziran 2022 Pazartesi 08:10

19 milyonun 5 milyonu yatırım içindir geri kalan kimin. Cebine gidecek. Onu söylesinler hizmet lafını. Bıraksınlar ne hizmeti kimi kandırıyorlar yediniz bitirdiniz bu devleti hiz met. Yapıyoruz ayağına harcayın paraları

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yılport Samsunspor'da yeni Teknik Direktör Bayram Bektaş oldu

Yılport Samsunspor'da yeni Teknik Direktör Bayram Bektaş oldu