16 Mayıs 2022 Pazartesi

AYKUT ÇEPNİ, RAMAZAN BAYRAMI MESAJI YAYIMLADI, TEDBİRLERE UYUM UYARISI YAPTI

Aykut Çepni, Ramazan Bayramı mesajı yayımladı, tedbirlere uyum uyarısı yaptı

Tüm Düğün Salonları Etkinlik ve Organizasyon İşletmecileri Federasyonu Başkan vekili Aykut Çepni, Ramazan Bayramı mesajında, pandeminin olmadığı bayramları kutlayabilmek için tedbir uyarısı yaptı.

13 Mayıs 2021 Perşembe 13:23 SAMSUN HABER

Tüm Düğün Salonları Etkinlik ve Organizasyon İşletmecileri Federasyonu Başkan vekili ve Samsun Düğün Salonları ve Organizasyon Firmaları Dernek Başkanı Aykut Çepni, Ramazan Bayramı mesajı yayımladı.


Samsun Düğün Salonları ve Organizasyon Firmaları Dernek Başkanı ve aynı zamanda Tüm Düğün Salonları Etkinlik ve Organizasyon İşletmecileri Federasyonu Başkan vekili olan Aykut Çepni, tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını kutladı.

NORMALLEŞME İÇİN TEDBİRLERE UYALIM
Bayram mesajında pandeminin tüm dünyayı ve ülkemizi etkilediğini, bu nedenle ekonomik kayıplar ve iş kayıplarının yaşandığını hatırlatan Aykut Çepni, "Başta düğün salonları ve hizmet sektörü olarak hemen hemen her kesimin olumsuz etkilendiği bu pandemi sürecinin biran önce sona ermesi ve normalleşme adımlarının hızlı bir şekilde atılabilmesi için hepimize görevler düşüyor. Tedbirlere uyma, maske ve sosyal mesafe gibi kurallara uyum konusunda ne kadar duyarlı olursak, normal hayatlarımıza dönmemizde o kadar hızlı olacaktır. Bu nedenle pandemi sebebi ile iş yerleri kapatılan esnaflarımızın yeniden hizmet vermeye başlayabilmesi ve süreç sebebi ile işsiz kalan insanlarımızın yeniden iş bulabilmeleri için halkımızdan istirhamımız kural ve tedbirlere uymalarıdır. Ramazan Bayramının ardından devlet büyüklerimizin normalleşme sürecinin kademeli olarak başlayacağına dair açıklamaları vardır. Vaka sayılarının 18 günlük tam kapanmada yavaş yavaş düşmeye başladığını görüyoruz. Aşılama çalışmaları ile birlikte ülkemizde artık bu pandemi illetinden kurtularak, normal hayatlarımıza dönmeyi arzu ediyoruz" dedi.

DÜĞÜN SALONLARININ BELİRSİZLİĞİ ORTADAN KALKACAK
Düğün salonları ile ilgili belirsizliğinde Ramazan Bayramı sonrası hayata geçirilecek olan normalleşme süreci ile ortadan kalkacağına inandıklarını kaydeden Aykut Çepni, şunları dile getirdi.
"Bu yaz sezonunda düğün salonu işletmecilerimiz ve düğün yapmak isteyen çiftlerimizin beklediği müjdeli haberlerin geleceğine inanıyoruz. Pandemi nedeniyle zor günler geçiren düğün salonu işletmecilerimiz ve yanlarında çalışan insanların evlerine ekmek götürebilmeleri bizler için çok önemli. Birlik ve beraberlik içerisinde tedbirlere uyduğumuz sürece, normalleşme adımları hızla atılacak hem piyasalar yeniden canlanacak hem de özlediğimiz normal yaşantılarımıza geri döneceğiz. Özlenen ve beklenen o günlere kavuşmak temennisi ile tüm İslam alemi ve ülkemiz insanlarının Ramazan Bayramını kutluyorum."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Ertuğrul Sağlam son düdük çalana kadar vazgeçmeyeceklerini açıkladı

Ertuğrul Sağlam son düdük çalana kadar vazgeçmeyeceklerini açıkladı