28 Ocak 2021 Perşembe

SAMSUN BAFRA'DA MERT'İ EMEKLİ POLİS OLAN BABASININ ÖLDÜRDÜĞÜNÜ EN KÜÇÜK OĞLU İTİRAF ETTİ

Samsun Bafra'da Mert'i emekli polis olan babasının öldürdüğünü en küçük oğlu itiraf etti

Samsun'un Bafra ilçesinde oğlunu öldürmekten gözaltına alınan emekli polis, "Oğlum vurdu" dedi, gözaltına alınan oğlu çelişkili ifadeler verdi, 12 yaşındaki en küçük oğlu ise ağabeyini emekli polis olan babasının öldürdüğünü itiraf etti.

07 Nisan 2019 Pazar 19:01 ASAYİŞ

Samsun'un Bafra ilçesine bağlı İshaklı mahallesi Huzur sokakta, önceki gün emekli polis olan babası tarafından silahla vurularak öldürüldüğü gündeme gelen Mert A.'nın cinayeti ile ilgili yeni gelişmeler yaşandı.


Bafra ilçesinde emekli polis olan Ahmet A., büyük oğlu Mert A.'yı silahla vurarak öldürmekten gözaltına alındı. Oğlunu öldürmekten gözaltına alınan baba Ahmet A. emniyette verdiği ifade de oğlunu diğer oğlu olan Enes Talha A'nın vurduğunu söyledi. Verdiği ifade sonrası baba serbest bırakılırken, ağabeyi Mert A.'yı öldürmekten Enes Talha A. polis tarafından gözaltına alındı. Enes Talha A'da emniyette çelişkili ifadeler verirken, Mert A.'nın öldürülmesi olayında, en küçük kardeş olan 12 yaşındaki M.A ise verdiği ifadede ağabeyi Mert A'yı babası Ahmet A.'nın vurduğunu itiraf etti.

Bafra ilçesinde Mert A.'nın öldürülmesi olayında tutuklama talebi ile mahkemeye sevk edilen baba ve 19 yaşındaki oğlu Enes Talha A. adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. ALS hastası olan ve tekerlekli sandalye de yaşamını sürdüren baba Ahmet A.'nın oğlu Mert A.'yı öldürdüğü 12 yaşındaki M.A'nın itirafı ile ortaya çıkarken, mahkeme babanın sağlık durumu nedeni ile adli kontrol şartı ile serbest bırakılmasına karar verdi. Olayla ilgili Enes Talha A.'da adli kontrol şartı ile serbest bırakılırken, Bafra Cumhuriyet Başsavcılığının baba ve oğlu için verilen adli kontrol kararına itiraz ettiği, Mert A'nın öldürülmesi olayı ile ilgili iki kişiye yeniden yakalama kararı çıkarttığı öğrenildi.

Öte yandan başsavcılığın yakalama kararı sonrası tekrar gözaltına alınan baba Ahmet A. çıkarıldığı mahkeme tarafından oğlu Mert A.'yı öldürmekten tutuklandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, seçilen meclis üyelerinden etkin görev istedi

MHP Samsun İl Başkanı Abdullah Karapıçak, seçilen meclis üyelerinden etkin görev istedi