29 Kasım 2020 Pazar

CEMİL DEVECİ 19 MAYIS'IN 101. YILINDA ATAKUM'DA YAPILACAK ETKİNLİKLERİ AÇIKLADI

Cemil Deveci 19 Mayıs'ın 101. yılında Atakum'da yapılacak etkinlikleri açıkladı

Samsun'da CHP'li Atakum Belediyesinin Başkanı Cemil Deveci, "19 Mayıs'ın 101. yılı Atakum'da coşku içinde kutlanacak. Saat 19:19'da bayraklarımızla balkona çıkıp İstiklal Marşımızı okuyacağız" açıklaması yaptı.

16 Mayıs 2020 Cumartesi 23:38 GÜNCEL

Samsun'da Atakum Belediyesi Başkanı Cemil Deveci, Korona Virüs nedeniyle sokaklarda kutlanamayacak olan 19 Mayıs'ın 101'inci yılında Atakum ilçesinde yapılacak etkinliklerle ilgili açıklama yaptı.


Atakum Belediyesi, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kutlamaları kapsamında hem Türkiye çapında hem de Atakum genelinde bayram coşkusu yaşatacak programı hayata geçirecek. 

Mustafa Kemal Paşa ve yol arkadaşlarının 16-19 Mayıs 1919 tarihlerinde Bandırma Vapuru'yla Samsun'a geldiği rotanın dijital olarak yeniden canlandırılacağı #YüzyılınRotası'nın yanı sıra Atakum genelinde de etkinlikler gerçekleştirilecek

SANAT, ATAKUM SOKAKLARINA TAŞIYOR
Atakum Belediyesi, ulusal çapta gerçekleştireceği #YüzyılınRotası projesinin yanı sıra yerelde de 19 Mayıs 1919 ruhunu yeniden yaşatacak. Önceki bayramlarda yaşanan coşku bu defa bir üst noktaya taşınacak. Gezici araçlar tarafından belirlenen güzergah ve noktalarda balkon konserleri gerçekleşecek. Binlerce Atakumlu evlerinin balkonundan bayram coşkusuna eşlik edebilecek. Atakum Belediyesi'nin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'na özel hazırladığı ve gezici tiyatro sahnesine dönüştürdüğü TIR, Atakum sokaklarında olacak. Samsunlu usta tiyatro sanatçısı Yaşar Gündem ve ekibi, belirlenen 30'a yakın noktada Kuvayı Milliye dönemini anlatan tiyatro oyununu sergileyecek. Sanatın Atakum sokaklarına taşınacağı programın kapanışı ise Cağaloğlu Bulvarı üzerinde saat 18.00'de başlayacak. Kutlama programının bu kısmında, Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, ilçe sakinlerine seslenecek. Saatler 19.19’u gösterdiğinde tüm Atakumlular, balkonlarında İstiklal Marşı’nı okuyacak. Atakum Belediyesi’nin oluşturacağı etkinlik alanında Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi ve Gençlik Marşı balkonlarındaki ilçe sakinleri ile beraber seslendirilecek. Etkinliklerin kapanışı,  “19 Mayıs 1919. İşte Benim Doğum Günüm” diyen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk için gerçekleştirilecek sembolik doğum günü ile sona erecek. Atakum caddelerinde gerçekleştirilecek olan kutlama etkinlikleri, Atakum Belediyesi’nin sosyal medya hesapları üzerinden canlı olarak takip edilebilecek.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

Cengiz

17 Mayıs 2020 Pazar 10:59

Mustafa Kemal Atatürk ün adamlığını örnek al başkan

Burak

17 Mayıs 2020 Pazar 10:55

Kutlamadan sonra istifa Etsen ne güzel olur yönetemiyorsun birilerin aklıyla anca bu kadar

Selin

17 Mayıs 2020 Pazar 10:46

Geldiğimi günden belli etmediğin eziyet kalmadı ne is yaparsın ne maaş verirsin doğru dürüst

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Cemal Enginyurt telefonla aradığı Saydam Bayram'a tehdit ve küfürler etti

Cemal Enginyurt telefonla aradığı Saydam Bayram'a tehdit ve küfürler etti