17 Ocak 2021 Pazar

PİR SULTAN ABDAL DERNEĞİ SAMSUN ŞUBESİNDEN EKREM İMAMOĞLU'NA DESTEK

Pir Sultan Abdal Derneği Samsun Şubesinden Ekrem İmamoğlu'na destek

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Samsun Şube Başkanı Cem Sultan Ermiş, İBB'nin 23 Nisan'da dağıttığı kitapçık üzerinden yapılan Alevilik tartışmaları ile ilgili Ekrem İmamoğlu'na destek verdi.

29 Nisan 2020 Çarşamba 22:47 GÜNCEL

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Samsun Şube Başkanı Cem Sultan Ermiş, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'na 23 Nisan'da dağıtılan kitapçık üzerinden yapılan Alevilikle ilgili eleştirilere tepki gösterdi.


İBB'nin dağıttığı kitapçıkta 'Alevilik' ifadesinin yer almadığını görsel üzerinde bazı çevrelerin tahribat yapıp temsili resimlerin üzerine İslamiyet, Hristiyanlık, Alevilik, Yahudilik yazarak konuyu dini bir tartışma zeminine çektiğini kaydeden Cem Sultan Ermiş, "Gün geçmiyor ki bizim ve kimliğimizin üzerinden birileri kendini var etmesin. Bu günlerde yine birileri sözde Alevi kimliğini savunmak adına İstanbul Büyük Şehir belediyesinin 23 Nisan dolayısı ile dağıttığı kitapçık üzerinden adeta fırtına koparmaktadır. Cambaza bak kurnazlığı ile bir taraftan iktidara göz kırpılmakta bir yandan ise Alevi kimliğini makul bir kalıba sokma çabası gösterilmektedir" dedi.

İBB'nin iyi niyetli bir çalışma yaptığına inandıklarını belirten Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Samsun Şube Başkanı Ermiş, İBB Başkanı İmamoğlu'na yönelik yaptığı destek açıklamasında şunları dile getirdi.
"Yıllarca bizi yok sayan, Madımak davasında, sözde zaman aşımı için hayırlı olsun diyen zihniyete, yine Madımak katilinin serbest bırakılmasına karşı bir söz etmeyenler, bu gün bir tas su da fırtına kopartıp iktidara şirin görünmek istiyor. Demokrasi, Laiklik ve parlamenter Cumhuriyet taraftarı belediyelerin özellikle son yerel seçimlerden sonra Alevilere ve kurumlarımıza olan pozitif ve iyi niyetli yaklaşımlarını biliyoruz.Zira Aleviler, kimin Hınzır paşalık yaptığınında bilincindedir. Bizim tarihimiz demokrasiye verdiğimiz destek ve emeklerle doludur.Alevilerin demokrat belediyeler ile arasında,seviyeli ve eşit taraflar olarak kurduğu ilişkilerin bozulmasına izin vermeyeceğiz. Şunu açıkca belirtelim ki, son seçimlerde çağdaş,eşitlikçi, demokrasi yanlısı belediyelerin kazanılması için tavrımız gayet net olmuştu. Bu gün de tavrımızda bir değişiklik olmadığı gibi yerel yönetimlerin devamı için desteğimiz sürecektir. Alevileri görmesi gereken devletin kendisi olmalıyken bunu sadece HDP ve CHP'li belediyelerin yapıyor olmasından neden rahatsızlık duyulmaktadır. Kimliğimize karşı bir saldırı yada hakaret varsa kim olduğuna bakmadan gerekli tavrı almasını da bilen bir halkız. Bu bağlamda diyoruz ki; İBB'nin çalışmasını bahane ederek iktidara göz kırpmak samimiyetsizliktir. Alevileri demokrasiden ve laiklikten koparamayacaksınız"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Starlink uyduları Samsun üzerinden hangi gün, hangi saatlerde geçecek

Starlink uyduları Samsun üzerinden hangi gün, hangi saatlerde geçecek