21 Ocak 2022 Cuma

SAMSUN'A GELEN BAKANIN BASINA KAPALI KONUŞMASI AJANSA SERVİS EDİLDİ! ORTALIK KARIŞTI

Samsun'a gelen bakanın basına kapalı konuşması ajansa servis edildi! Ortalık karıştı

Samsun'a gelen Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'ın basına kapalı toplantıda yaptığı konuşmanın bir ajansa servis edilerek haber yaptırılması sonrası bakan danışmanının duruma çok sert tepki gösterdiği gündeme geldi.

29 Kasım 2021 Pazartesi 16:31 GÜNCEL

Samsun'da yerel gazeteler Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'ın basına kapalı toplantıda yaptığı konuşmanın bir haber ajansına servis edildiği haberini gündeme taşıdı. 


Samsun Gazetesi ve Hedef Halk Gazetelerinde yer alan habere göre, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'ın basına kapalı bir toplantıda yaptığı konuşma, Samsun Büyükşehir Belediyesi Basın Birimi tarafından İhlas Haber Ajansına servis edildi. Ajans ise kendilerine gönderilen içeriğin, basına kapalı alana ait olduğunu bilmediği için, bu açıklamaları abonelerine servis etti.

Açıklamanın servis edilmesi ve Bakanın basına kapalı toplantıda yaptığı konuşmaların gazete ve internet mecrasında haber olması sonrası ise ortalık karıştı. Yerel gazeteler Samsun Gazetesi ve Hedef Halk'ın haberine göre Bakan Derya Yanık'ın basın müşaviri Emre Enginertan duruma tepki gösterdi. Bakan Yanık'ın Basın Müşaviri Enginertan'ın olay nedeniyle İHA muhabirlerine ambargo uyguladığı Bakan Derya Yanık'ın toplantılarına ajansın muhabirlerini almadığı gündeme geldi. Gazetelerin olayla ilgili yayınladıkları haberlerde Bakan Yanık'ın söz konusu hadise nedeniyle rahatsız olduğu ve bu rahatsızlığını ilgili makamlara ilettiği öne sürüldü.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Yakakent Belediyesine gri pasaport projesini o isim mi sundu?

Samsun'da Yakakent Belediyesine gri pasaport projesini o isim mi sundu?