17 Ekim 2021 Pazar

SAMSUN'DA SANAYİ BÖLGESİ OLAN TERSANE ALANINDA 30 BİN KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK

Samsun'da sanayi bölgesi olan Tersane alanında 30 bin kişi istihdam edilecek

Samsun'da yıllardır yapılamayan tersaneye ait sahanın, organize sanayi bölgesi alanı olması ile burada 30 bin kişiye iş kapısı açılacağı gündeme geldi.

28 Kasım 2019 Perşembe 13:28 GÜNCEL

Samsun'un Tekkeköy ilçesinde yıllar önce tersane yatırımı için ayrılan bölge, bu yatırım gerçekleşmeyince sanayi bölgesi olurken, bu sanayi bölgesinde yapılacak yatırımlarla 30 bin kişinin istihdam edileceği açıklandı. 


Samsun'un yılan hikayesine dönen tersane yatırımı artık tamamen rafa kaldırıldı. Tekkeköy ilçesinde 2004 yılı yerel seçimlerinde yapılacağı vaat edilen tersane yatırımı aradan geçen zaman içerisinde yapılamadı. Samsun'da tersane yatırımı için ayrılan arazi ise bu yatırım gerçekleşmeyince yapılan girişimler sonucu sanayi bölgesine tahsis edildi. Samsun Tersane sahasının organize sanayi bölgesi olması ve buraya yapılacak yeni sanayi yatırımları ile de 30 bin kişinin istihdam edileceği açıklandı.

SAMSUN TERSANESİ YAPILSAYDI NASIL OLACAKTI
Peki Samsun'da tersane yapılsaydı nasıl olacaktı. İşte 2004 yılında vaat edilen ancak yıllardır yapılamayan Samsun Tersanesinin nasıl ve ne şekilde planlandığı ile ilgili görseller.YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İşte AK Parti'nin 2004 yerel seçimleri Samsun Tersanesi ile ilgili bastırdığı broşür

İşte AK Parti'nin 2004 yerel seçimleri Samsun Tersanesi ile ilgili bastırdığı broşür