29 Kasım 2021 Pazartesi

SAMSUN'DA YATIRIM YAPMAKTA ZOR, YATIRIMCI OLMAKTA! SERRA OTEL MESELESİ!

Samsun'da yatırım yapmakta zor, yatırımcı olmakta! Serra Otel meselesi!

Samsun'da yatırım yapmakta zor, yatırımcı olmakta.. Gelen pişman, gelmeyen pişman.. Ayakta kalmakta zor, büyümekte.. Kim yada kimler yatırımcıyı taciz ediyor? Serra Otel meselesinde bombayı ortaya bırakıyoruz! Kim tutarsa elinde patlar.

30 Haziran 2021 Çarşamba 13:14 GÜNCEL

Samsun'da yatırım yapmakta zor, yatırımcı olmakta.. Gelen pişman, gelmeyen pişman.. Ayakta kalmakta zor, büyümekte..


Kimler geldi, kimler geçti misali.. Otomotiv sektörünün devi geliyordu, gelemedi.. Rafineri yatırımcısı geliyordu, gelemedi.. Porselen devi otel yapıyordu, yapamadı.. Tersane yatırımcıları vardı, yer tahsisleri yapıldı, onlarda gelemedi.. Hipodrom yapılacaktı, yapılamadı.. Daha bilmediğimiz nice yatırımcı belki bir heyecanla bu şehirde yer baktı ama hevesi kursağında kaldı..

Samsun'a yatırım için gelen yatırımcılar arasında en talihsizi de porselen deviydi.. Meteorolojinin olduğu alana otel yapacaktı, her şey güzel gidiyordu.. Yatırımcıda heyecanlıydı.. Fakat Milli Emlak operasyonunda hediye fincan takımı yüzünden gözaltına alındı ve Samsun'a geldiğine geleceğine pişman oldu.. 

Dedik ya, Samsun'da yatırım yapmakta zor, yatırımcı olmakta..

Ayakta kalmakta zor, büyümekte..

Paranoyaların, nefrete, nefretin kendinden başka kral tanımama, benciliğin ise kötülüğe evrildiği bu şehirde, yatırımcıları elinde sopalarla bekleyenler gün gelecek; İş, aş, istihdam için bekleyen bunun için feryat eden garibanlara, yoksullara, bir umut işe girme hayali ile yaşayanlara hesap verecek.. Ve işte o zaman teraziyi bu insanlar tekmeleyecek.. Ve biz tanığız o keşmekeşe, en önden arz edicez..

Samsun'un değerli bir turizm yatırımıdır Serra Otel.. Konum itibari ile de Samsun'un en gözbebeği sayılacak bir noktadadır.. Yüzlerce kişiyi istihdam etmiştir, yüzlerce toplantıya, kongreye ev sahipliği yapmıştır.. Bizim için bu yatırımcı da baş tacıdır.. Ama gel gör ki; gerek pandemi koşulları gerekse destinasyon sorunları, gerekse yatırımcıların kendi aralarında yaşadığı ortaklık payı problemleri sebebi ile, artık otel işletmesi olarak burası hizmet veremeyecek duruma geldi. Bakmayın siz Turizm şehri Samsun dediklerine.. Samsun turizmi yıllardan beri, tur programlarının ötesine gidememiştir..

Otelin en büyük hissesine sahip olan ortakları, bu yeri bir şekilde başka bir yatırımcıya kiralayarak daha fazla zarar etmemek için bir arayışa girdi. Ve o yatırımcıda bulundu.. Otelin en büyük hissesine sahip ortakları, imar planında otel olarak görünen yerin sağlık tesisi olarak değiştirilmesi için Büyükşehir Belediyesine başvuru yaptı. Bu başvuru üzerine Büyükşehir Belediyesi meclisi otelin imar planı değişikliğini sağlık tesisi alanı olarak değiştirdi. 

Bu süreç yasal mevzuatlar izlenilerek tamamlandı.. Otel yerinin imar planında sağlık tesisi olarak değiştirilmesi sonrası, elinde sopalarla bekleyenler harekete geçti. Veren, imar değişikliğini talep eden otelin en büyük hissesine sahip ortaklarıyken, birileri bu durumdan vazife çıkartıp imar değişikliği ile ilgili karar alan büyükşehir meclisini zan altında bırakacak hamleler yaptı. Veren razıyken, verenin malıyla hiç bir organik bağı olmayanlar, imar değişikliğinden neden rahatsızdı? Otel olarak zarar eden ve günden güne eriyen bir yatırım, yeni bir yatırıma dönüşecek, yeni istihdam alanı oluşacakken, kim ve kimler buna mani olmaya çalışmaktadır. Kafalarında kurdukları paranoyakça düşüncüleri, koca bir şehre empoze etmeye çalışanlar, uzun bir süreden beri S.O.S veren otel yatırımcısının hangi yarasına merhem olmuştur? Ortakların aralarında yaşadığı pay sorununu, kimler krize çevirip bu durumu fırsata çevirmeye ya da ortaklar arasında ki gerilimi tırmandırarak kimler bu durumdan nemalanmaya çalışmaktadır? Lafügüzaf olaylar işte..

Yasal süreç kapsamında ve mal sahibinin talebi üzerine meclisin aldığı imar değişikliğini, kim yada kimler illegal bir karar ya da gayr-i meşru bir kararmış gibi, topluma lanse etmeye çalışıyor? Kim yada kimler o otel alanına yeni bir yatırım yapacak olan yatırımcıyı, taciz etmekte ya da gözdağı vermekte.. 

Gün gelecek yatırım ve yatırımcıyı kendi tekellerinde gören, biz istemezsek buraya hiç bir çivi çakamazsınız kafasında olan ve sözüm ona bu minvalde diktacılık oynayanların yüzleri, başlarını kuma sokarak iş ve işbirlikçileri ile birlikte çevirdikleri dolaplar bir gün yüzüne çıktığında, görünecek.. Ve o gün karnı guruldayanlarla, dolapçılar arasında büyük bir hesaplaşma olacak..

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 5 Yorum

demir555

15 Temmuz 2021 Perşembe 14:46

Yazık olmus Serra otele. Rahmetli Reşit Türkdönmez den sonra, kızı ve torunu en büyük hisseye sahip diye konusuluyordu .Keşke destek verilseydi ve işletmeye devam edilseydi.Bu dönemde mantıklı bir kiralama gibi gözükse de mülk sahipleri için , kaybeden yine SAMSUN...

Mk

03 Temmuz 2021 Cumartesi 10:55

Trafik kitlenmiş umurlarında mi parmakla gösterdiginn kirli, parmağın sahibi kirli

samsunlu

30 Haziran 2021 Çarşamba 16:40

öncelikle bu yazı için sizi tebrik ediyorum. kaleminize sağlık. küçük olsun benim olsun diyenlere baka baka bu şehir bir adım ileri gidemedi.

Vatandaş

30 Haziran 2021 Çarşamba 13:23

oraya hastane mi olur, LİMAN KAVŞAĞI kitleniyordu, hastane gelirse oraya kavşağı iptal etmeleri lazım...

samsun55

30 Haziran 2021 Çarşamba 15:37

sathane kavşağına ilçe otagarı oluyorda liman kavşağına hastane neden olmasın şehrin ilerlemesini istemeyenler çok bahane bulurlar yeterki kendi kazançlarına zarar versin.

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunlular Samsun milletvekillerini tanıyor mu? İşte verilen cevaplar

Samsunlular Samsun milletvekillerini tanıyor mu? İşte verilen cevaplar