28 Ocak 2022 Cuma

VALİ'DEN SAMSUN HALKINA REHAVET UYARISI! SOKAKLARDA KALABALIK OLUŞTURMAYIN

Vali'den Samsun halkına rehavet uyarısı! Sokaklarda kalabalık oluşturmayın

Samsun Valisi Osman Kaymak, Korona Virüs ile ilgili Samsun halkına rehavete kapılmamaları uyarısında bulunarak, sokaklarda kalabalık oluşturulmaması çağrısı yaptı.

05 Mayıs 2020 Salı 13:40 GÜNCEL

Samsun Valisi Osman Kaymak, Korona Virüs salgını ile ilgili rehavet uyarısı yaparak, "Tünelin ucunda ışık göründü" dedi.


Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilen Kovid-19 salgınının yayılımının önlenmesi konusunda alınan tedbirler ve uygulamalardaki başarı açısından Türkiye’nin en iyi durumda olan ülkelerden birisi olduğunu ve bu bağlamda Samsun’da da sıkı tedbirler uygulandığını açıklayan Samsun Valisi Osman Kaymak, vatandaşların büyük çoğunluğunun kurallara riayet etmiş olması sayesinde tünelin ucunda ışığın görünmeye başladığını belirtti.

Samsun'da vatandaşların desteğiyle elde edilen başarı neticesinde yeni vaka sayılarında ciddi bir azalış dönemine girildiğini ifade eden Samsun Valisi Osman Kaymak, vatandaşların havaların iyiden iyiye ısındığı bugünlerde rehavete kapılmamasını, fiziksel mesafe kuralına dikkat etmelerini, mecbur kalmadıkça ve maske takmadan dışarı çıkmamaya özen göstermeye devam etmelerini istedi.

Özellikle Samsun'da sokağa çıkma kısıtlamasının ardından market, pazar, banka, PTT gibi yerlerde kalabalık olunmaması gerektiğine dikkat çeken Vali Osman Kaymak, tedbir kararlarının sürekli olarak güncellendiğini ve ihtiyaç durumuna göre ilave tedbirlerin alınmaya devam edildiğini kaydederek, kurallara yönelik denetim ve kontrollerin de sıkılaştırılacağını dile getirdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

SAMPA Otomotiv'de işçilerin Korona Virüs tepkisi! Sesimizi duyun

SAMPA Otomotiv'de işçilerin Korona Virüs tepkisi! Sesimizi duyun