29 Kasım 2021 Pazartesi

SAMSUN'DA BEYİN ÖLÜMÜ GERÇEKLEŞEN SAİME BAŞ'IN ORGANLARI 4 HASTAYA CAN VERECEK

Samsun'da beyin ölümü gerçekleşen Saime Baş'ın organları 4 hastaya can verecek

Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinde beyin ölümü gerçekleşen 52 yaşındaki Saime Baş'ın kalp, karaciğer ve böbrekleri organ bekleyen dört hastaya bağışlandı.

25 Ekim 2017 Çarşamba 16:02 SAĞLIK
Samsun'da Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinde tedavi gördüğü hastanede beyin ölümü gerçekleşen Saime Baş isimli kadının organları nakledilmek üzere 4 hastaya bağışlandı.

Ordu'da 9 gün önce beyin kanaması geçiren ve Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırılan 52 yaşındaki Saime Baş'ın beyin ölümü gerçekleşti.  Hastane yetkililerinin organ nakli konusunda yaptığı önerinin kadının ailesince olumlu karşılanması üzerine durum, Organ ve Doku Nakli Samsun Bölge Koordinasyon Merkezine bildirildi.Organları bağışlanan Saime Baş'ın ameliyatla alınan 2 böbreği Samsun'daki hastalara nakledilecek. Kalp ve karaciğeri ise Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından gönderilen 2 uçakla Ankara'ya gönderildi.  Organ ve Doku Nakli Samsun Bölge Koordinasyon Merkezi Sorumlusu Mehmet Kazak,  yaptığı açıklamada, Türkiye'de 30 bin kişinin organ ve doku beklediğine işaret etti.

Bu insanların tek çaresinin organ nakli olduğunu vurgulayan Mehmet  Kazak, "Organ bağışını artırmamız gerekiyor. Bu hastamızın bağışlanan organları 4 hastaya umut oldu. Merhumeye Allah'tan rahmet, ailesine başsağlığı diliyoruz." dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Türkiye'nin artık kendi arama motoru var

Türkiye'nin artık kendi arama motoru var