20 Ocak 2022 Perşembe

İYİ PARTİ SAMSUN İL BAŞKANI VE ADAYI RECEP GÜLEROĞLU 10 İLÇE TEŞKİLATI İLE BİR ARAYA GELDİ

İYİ Parti Samsun İl Başkanı ve adayı Recep Güleroğlu 10 ilçe teşkilatı ile bir araya geldi

İYİ Parti Samsun İl Başkanı ve adayı Recep Güleroğlu, Yakakent, Alaçam, Ayvacık, Çarşamba, Kavak, Ladik, Havza, Vezirköprü, Ondokuzmayıs ve Bafra ilçe teşkilatlarını ziyaret etti, "Teşkilatçılık ekip işidir" dedi.

26 Temmuz 2020 Pazar 21:38 SİYASET

İYİ Parti Samsun İl Başkanı ve adayı Recep Güleroğlu, 9 Ağustos tarihinde yapılacak il kongresi öncesi 10 ilçe teşkilatını ziyaret ederek partililerle bir araya geldi.


İYİ Parti Samsun İl Başkanı Recep Güleroğlu, il başkan adaylığını açıkladıktan sonra Yakakent ve Alaçam, Ayvacık, Çarşamba, Kavak, Ladik, Havza, Vezirköprü, Ondokuzmayıs ve Bafra ilçe teşkilatlarını ziyaret etti. 

İYİ Parti Yakakent ve Alaçam ilçe teşkilatları ziyaretinden sonra, Ayvacık, Çarşamba, Kavak, Ladik, Havza, Vezirköprü, Ondokuzmayıs ve Bafra teşkilatlarına da giden Güleroğlu, ilçe teşkilatları ve il delegeleri ile bir araya geldi. 

İYİ Parti’nin kongre süreci ile ilgili olarak şu ana kadar Samsun İYİ Parti İl başkanlığı için 5 kişinin adaylık açıklaması yaptığını ve tüm adaylara bayarı dilediğini söyleyen Recep Güleroğlu, "İl kongremiz nasıl sonuçlanırsa sonuçlansın İYİ Parti'de kaybeden olmayacak. Kongremiz İYİ Parti'nin kazanacağı bir yarış olacak" dedi.

İYİ Parti Samsun İl Başkanlığı süresince 31 Mart yerel seçimlerini teşkilatları ile birlikte tüm zorluklara rağmen başarı ile gerçekleştirdiklerini, yerel seçimler sonucunda Samsun genelinde İYİ Parti adına 55 Belediye Meclis Üyesi seçilmesini sağlayarak Türkiye genelinde Büyükşehirler arasında en fazla Belediye Meclis Üyesi çıkaran İl olduklarını ifade eden Recep Güleroğlu, siyaset ve teşkilatçılığın bir ekip işi olduğunu ve doğru ekiple seçimlerden başarılı bir sonuç aldıklarını vurguladı. Recep Güleroğlu, İl kongresinin yapılacağı 9 Ağustos 2020 tarihinde de delegelerin teveccühü ile kendilerine görev verilmesi halinde bütün ilçe teşkilatları ile birlikte koordineli ve istişareli bir şekilde çalışacaklarını ifade etti.

Yaptığı açıklamalarda İYİ Parti’nin Samsun’da büyütülebilmesi ve iktidar hedefinin gerçekleştirilebilmesi için, birlik ve beraberlik içerisinde bir kongre geçirme temennisini dile getirerek sözlerine başlayan Güleroğlu, “İYİ Parti, Genel Başkanımız Meral Akşener' den başlayarak partimize teveccüh ederek oy veren seçmenimize kadar herkes çok özel insanlardır. İnanıyoruz ki, diğer bütün il başkan adayı arkadaşlarımızın da, kongre sonrasında, bayrağı taşıyan arkadaşımızla beraber birlik ve beraberlik içerisinde, bu yönde gayret göstereceklerdir. Bizler partimizin adını “İYİ” koyarak bu toplumun önüne bir nitelemeyi de beraberinde getirdik. Partimizin kuruluşundan bu güne kadar geçen süre de memnuniyetle görüyorum ki; partimize intisap eden hem seçmenimizle hem de teşkilatımızla birlikte, diğer partilerden daha yüksek bir seviye de kurulmuştur. Diğer partilerin içerisinde yaşanan ve ülke idaresine sirayet ederek hem siyasi hem de ekonomik zorluklara dönüşmüş olan; huzursuzluk, adaletsiz, liyakat esaslarına uyulmaması, haksızlıklar ve hakkaniyetsizlikler hastalıklı bir yapı haline gelmiştir. Partimize gönül veren bütün arkadaşlarımız bu hastalıklı yapıyla mücadele edecek donanıma ve güce sahiptir. Bu sebepledir ki, bu hastalıklı yapının içimize girmemesi için birlik ve beraberliğimizi koruyarak, seviyeli bir şekilde,  birbirimizi kırmadan, ötekileştirmeden, kucaklayıcı olarak, iktidar hedefimize ulaşmak için bütün aday arkadaşlarımızla beraber hep birlikte gayret göstereceğiz.” ifadelerini kullandı.

İlçe teşkilatları ve delegelerinin yönelttiği sorularını cevaplayan Recep Güleroğlu, toplantı sonrasında tebrikleri kabul ederek, birlik ve beraberlik mesajları vererek ziyaretlerini sonlandırdı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Milletvekili Köktaş hükümetin desteği ile mobilya sektörünün canlandığına açıkladı

Samsun Milletvekili Köktaş hükümetin desteği ile mobilya sektörünün canlandığına açıkladı