21 Ocak 2022 Cuma

SP SAMSUN İL BAŞKANI ARMUTÇU, GAZETECİ İBRAHİM AKKUŞ'A YAPILAN SALDIRIYA TEPKİ GÖSTERDİ

SP Samsun İl Başkanı Armutçu, gazeteci İbrahim Akkuş'a yapılan saldırıya tepki gösterdi

Saadet Partisi(SP) Samsun İl Başkanı Temel Armutçu, 19 Mayıs Belediyesinde saldırıya uğrayarak darp edilen gazeteci İbrahim Akkuş'a destek açıklaması yaptı.

22 Haziran 2021 Salı 12:55 SİYASET

SP Samsun İl Başkanı Temel Armutçu, 19 Mayıs İlçe Devlet Hastanesi inşaatında ki imalat hatalarını gündeme getiren Yeniçağ Gazetesi Temsilcisi İbrahim Akkuş'a yapılan saldırıya tepki gösterdi.


Saadet Partisi İl Başkanı Armutçu, İbrahim Akkuş'a yönelik saldırıya ilişkin yaptığı açıklamada şunları dile getirdi.

"Bir yalan haber sebebiyle 83 bin hakaret aldım. Üzüldüm, ağladım, kızdım, çaresiz kaldım lakin; isimlerini ve şahıslarını tespit ettiğim halde hakaret dahi edemedim. Bu gazeteci kardeşimiz bir kamu inşaatının zarara uğratıldığı endişesi ile konunun üstüne düşmüş kimseye yem niyetiyle değil; konunun araştırılması için haber yapmış. Bu cinnete ve öldüresiye dayak olayına kadar varacak sıkıntı acaba nedir? Ben bile merak ettim. Ne mi diyelim? Türkiye Cumhuriyeti Hukuk devletidir ve hukuk her şeyin üstündedir. Bize düşen bu olayı takip etmek, kınamak ve bir daha böyle olayların yaşanmaması için de temennide bulunmaktır. Bu yapılan zalimce linç girişimi aslında tüm gazetecilere yapılmıştır. Geçmiş olsun kardeşim İbrahim Akkuş"

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Erhan Usta ve Bedri Yaşar'dan İbrahim Akkuş'a yapılan saldırıya kınama açıklaması

Erhan Usta ve Bedri Yaşar'dan İbrahim Akkuş'a yapılan saldırıya kınama açıklaması