21 Ocak 2022 Cuma

Recep SÖYLEMEZ

Recep SÖYLEMEZ

samsunkenthaber@hotmail.com

SAMSUN VALİSİN'DEN BEKLENTİLERİMİZ

İmkanların hal-i Pürmelal..

Hanım ne olacak bu çocuğun ...

Bey nasıl olacak işin, alacak vereceğin, komşunun, akrabanın ve ülkenin vs. halleri-miz. 

Kıymetli, şehir yöneticilerimiz;  Vali, belediye  başkanları,  Ticaret ve Sanayi Odası ve diğer sivil toplum kuruluşları, kıymetli seçilmişler!

Siz en son ne zaman bir sanayi ve sanayicimizi fabrikasında ziyaret ettiniz? (dertli olanı tabi ki) 

Kıymetli kardeşim ve dostum gazeteci Haydar Öztürk, Samsun Gıda OSB yerleşkesinde çevre düzenlemesinin hal-i pürmelal durumunu yerinde incelemiş ve Gıda Organize Sanayi Bölgesinin yollarının bozuk olduğunu, kanalizasyon aktığı gibi sorunları yazı ve fotoğraflarla haber yaparak kamuoyuna aktarmıştır.  Kendisine teşekkür ediyorum. 

Yetkililer muhakkak ilgilenip, gerekli düzenlemeyi yapacaklardır. 
Adı üstünde burası Gıda OSB..
 
Bugüne kadar yurt içi veya yurt dışından gelen ziyaretçilerin, aklında kalacak bu fotoğrafı silip temizleyecek şehir yöneticilerimizin, bu kir-pas cevhere sızmadan bu duruma müdahale etmeleri gerekmektedir. 

Tüyü bitmemiş yetimin hakk-ı olan, çalışanının, çalışmayanın, garip gurabanın cebinden ve kursağından çekilen milyonlarca lira harcandı Gıda Organize Sanayi Bölgesine.. 

Har-Cadılar bu şehirde.. (Cadılık bayanlara özgü değil-dir) 

'Marka Şehir Samsun' sloganıyla çıkılan, adı güzel ama sonu tahmin bile edilemeyecek hüsranla sonuçlanmış; Samsun'un tarihine 'Kara leke' olarak yazılan proje hazırlayanlar, hazırlayanlara el verenler, bu ve hesap gününde harcanan milyonluk tahsilatların, bugün hiç bir esamesine bile rastlamadığımız, rastlayamadığımız gerçeğini yaşayan, Samsunumuzu hâl -i Pürmelal'likten çıkartacak gerçek ustaya ihtiyacı var. 

Ekonomi ve istihdam şehirlerin maskesiz net yüzüdür; Onun adına da OSB derler. 
Sayın Valim; Ben sizden umutluyum! 

Görev yaptığınız ilçe ve şehirlerde tuğla üstüne tuğla koyduğunuz söylenir. Samsun'un toprağı, suyu ve havasının tam size göre olduğunu söylemek ukalalık olur belki ama, ne olur gömleğinizin kollarını yukarı çekip, şehrin dertlerine yazacağınız reçeteyi bekliyoruz..  

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR