18 Eylül 2021 Cumartesi

Haydar ÖZTÜRK

Haydar ÖZTÜRK

haydarozturk19@hotmail.com

AYIP ETTİN YEDAŞ-TAŞERON

Samsun'da 18 günlük tam kapanmanın sona erdiği Pazartesi günü abonelerin elektriğini kestiler! AK Parti İl Başkanı arayıp uyarınca, kesme işlemini durdurdular. Uyarı gelene kadar Pazartesi sabahı 300 abonenin elektriği kesildi!

Konu, TGRT Haber'e yansıyınca YEDAŞ tekzip göndermiş ve  "Pazartesi günü elektriği biz kesmedik taşeron firma kesti" demiş. 

BİZ DE SORUYORUZ? TAŞERON FİRMA KİMİN İŞİNİ YAPIYOR
İşleyiş olarak YEDAŞ, kesme işlemlerini taşeron firmaya vermiş olabilir. Ancak sıkıntılı bir süreç içerisinde olunduğu, pandemi nedeniyle insanların ve esnafların zor günler geçirdiği, 18 günlük tam kapanmanın sona erdiği ilk iş günü, taşeron firmaya "Bugün kesme yapmayın. Tam kapanmanın sona erdiği Pazartesi günü kesme yapmak şık olmaz. İnsanlar zor durumda. Kesme işlemleri için vatandaşlara bilgilendirme yapıp bir hafta daha süre verelim" talimatı veremeyecek kadar da, taşeron firma üzerinde yetkisi ya da etkisi yok mu? Madem taşeron firma kesti; Peki öyle ise AK Parti Samsun İl Başkanı sayın Ersan Aksu YEDAŞ'ı arayıp kesme işleminin durdurulmasını isteyince, YEDAŞ'da taşeron firmayı mı arayıp 'Durdurun' dedi. Şayet böyle oldu ise YEDAŞ taşeron firma üzerinde kesme yapıp yapmaması konusunda yetki ve söz sahibi demektir.

Ve ayrıca şayet taşeron firma yaptıysa kesme işlemini, YEDAŞ'ın kurumsal kimliğine bu zor süreçte zarar veren bu firma ile ilişkilerini gözden geçirmesi gerekir. Zira insanların zor bir dönemden geçtiği bu süreçte ve özellikle tam kapanmanın sona erdiği Pazartesi günü yapılacak kesme işleminin tepki çekeceği, bu durumunda YEDAŞ'a fatura edileceği ve mal edileceği düşünüldüğünde, kesme için gelen görevlilerin yeleklerinde de kocaman 'YEDAŞ' yazması nedeniyle,  ilgili kurumunda kurumsal kimliğine, taşeron firmanın yaptığı bu işlem ile zarar verdiği ortada. 

'Biz kesmedik onlar kesti' diyerek sorumluluğu taşeron firmaya atıyorlar ama.. Bizde soruyoruz, taşeron firma kesme işlemini kimin ve hangi kurum adına yapıyor? Sözün özü; İnsanlar bu pandemi sürecinde elektrik ve doğalgaz şirketlerinden daha insancıl uygulamalar, gönüllere dokunan kararlar bekliyor. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam Yorum

uzman

09 Ağustos 2021 Pazartesi 14:05

haydar bey sızı ve sıtenızı sürekli takıp etmekteyim.sizden ricam atakum ek poklınıgını haber yapmanız.cildiye-gögüs hastalıkları-psikiyatri başta olmak üzere çoğu branş yok.özel hastane cenneti olan atakumda kamuya ait bir sağlık tesısının boş olması kime fayda saglıyor.ACİL ZATEN YOK .KÜÇÜK BİR TIP MERKEZİNİN ACİLİ VARKEN KAMUNUN NEDEN OLMAZ?nüfüs olarak 250 bine yaklaşan atakumda bu sıkıntıyı kim çözecek

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR