18 Ocak 2021 Pazartesi

Av.Feyza YILMAZ

Av.Feyza YILMAZ

av.feyzaylmz@gmail.com

HOŞ GELECEK MİSİN 2021?

Depremlerde kaybettik sevdiklerimizi, umudun simgesi oldu saatler sonra enkazdan çıkan çocuklarımız. Sular altında kalanlar oldu sel felaketinden.
Yanından hiç ayrılmak istemediklerimizi korumak için görüşemedik salgından. Yaşam mücadelesiyle doldu hastaneler. Sağlık çalışanları canla başla uğraştı tüm sene. Yasaklar, olağanüstü haller, kısıtlamalar, sosyal hayatın neredeyse sıfırlanması. Hiç alışkın olmadığımız, duyduğumuz, kitaplarda okuduğumuz ama hiç karşılaşmadığımız bunları biz yaşadık.

Biz gördük, hissettik. Sevdiklerimizin en güzel günlerinde yanlarında olamadık. Acılarını paylaşamadık. Cenazelerimizde ağlayamadık, destek olamadık. Kaçtık birbirimizden, birbirimize zarar vermemek için kaçtık…

Çok kadın öldürüldü, yandı, yandık, kanadık. Çok çocuk istismara uğradı. Yasaları tekrarladık ısrarla. Hukuku anlattık, cezalarını anlattık. 
Anlayamıyor musunuz? Yasalar açık. Demokratik devletiz biz. Eşitlik ve özgürlük, demokratik devletin vazgeçilmez unsurları değil mi. Özgürlüğü nasıl anlıyorsunuz canlara kıyanlar, küçücük masum çocuklardan faydalanmaya çalışanlar? Başkasının hakkının sınırına dokunana kadar özgürlüğün. Kimsenin yaşamına dokunamazsın diyor yani yasalar.

Sen sevdiğin için mi yaptın, yaktın. Yok ettin. Nasıl kıyar insan sevdiğine cümlesini kurdun belki severken? Yakarken, bıçaklarken, öldürürken…Neredeydi sevgin? Hissettirilmeyen sevginin zerre değeri yok, böyle sevgi neyin nesi!!!

Sevgi, saplantı ve takıntı boyutuna asla asla ulaşmamalı. Herkes yeni yıla umutla girmeye çalışıyor. Yaşanılan her olumsuzluğa rağmen yitirmemeye
çalışıyor umudunu, ümidini, hayallerini… Okullar eğitime devam edebilsin, çocuklarımız kaldığı yerden devam edebilsin, parklarda özgürce oynayabilsin, sevdikleriyle herkes nice kırk yıl hatırlar biriktirebilsin. Herkes işinde rızkını kazanabilsin, dünya normale dönebilsin, şu salgın süreci bitebilsin diye tüm dualar.
“…
Kimse yoktur umut etmemeyi önleyecek ,
Çünkü umut kaçınılmaz gelecektir .
Bütün gümbürtüsüyle ,
Umut kaçınılmaz gerçektir çünkü .”
Turgut Uyar
Sevdiklerinizle, ailenizle birlikte geçireceğiniz nice yıllar dilerim.
Hoş gel, hoş geç 2021.
Esen kalın. Hoşçakalın.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR