12 Ağustos 2022 Cuma

Haydar ÖZTÜRK

Haydar ÖZTÜRK

haydarozturk19@hotmail.com

HASTALIKTA, SAĞLIKTA, ÖLÜMDE BİZİM İÇİN!

Hastalıkta, sağlıkta, ölümde bizim için! Aynı dünya görüşüne sahip olmadığınız birine ve hatta düşmanınıza dahi, kötü günde 'Geçmiş olsun' diyebilmek, solculuğunuzdan ya da sağcılığınızdan bir şey kaybettirmez! Bu davranışı sergilemek zayıflık yada namertlikte değildir! Aksine yüceliktir! 

Bu davranışınız, nefretin hızla yayıldığı bu kaotik ve de bağnaz döngüde, her şeye ve her şeye rağmen 'İnsan' kalabildiğinizin işaretidir. Ve nefret etmeye başladıysanız yenilmiş siniz demektir!

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in ciddi bir sağlık sorunu yaşadığını biliyoruz. Bu nedenle tedavi için izne ayrıldı. Yerine ise başkanvekilini makama bıraktı. Sosyal medyada sağcısı solcusu 'Geçmiş olsun' mesajları yayımladı şifa diledi. Kimileri de çıktı, geçmiş olsun dileğinde bulunan kendi dünya görüşündeki kişi ve kişileri sözüm ona ideolojik kimlikleri ile linç etti. Nasıl geçmiş olsun derlermiş! 

Nefret ayrı şeydir, siyasi nezaket ayrı! Hastalıkta ve kötü günde siyasi nezaket göstermek, her siyasi partinin kültüründe ve geçmişinde vardır. Ve gelecekte de olacaktır. Birine geçmiş olsun demek için, sizden mi izin alınacaktı! Nefret dilinden dem vurup, nefret dili kullanmakta neyin nesidir? 

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir'in istifası ya da başkanlık koltuğunu devretmesi söz konusu değildir. Her belediye başkanı tatile çıktığı ya da görevli olarak şehir dışına gittiği zaman veyahutta mücbir sebeplerle şehirden ayrıldığı zaman, göreve dönene kadar yerine bakacak kişiyi 'Görevlendirme' ile tayin ederek resmi yazı ile bildirir. 

Sayın Demir'in evrakında da 'Göreve dönene kadar yerime ... ' ifadesi vardır. Bir sağlık sorunu ile karşı karşıya olan ve bu nedenle Ankara'ya giden bir insanı bu gibi meselelerle yormak, yıpratmak hoş değildir. Ve ayrıca Sayın Demir'in sağlık sorunu ile ilgili de insanlık dışı yorum ve ifadelerde bulunulması da 'İnsani ve Ahlaki' bir davranış değil, zavallılıktır!
İnsanlığa davet ediyorum. Yakışacağı gibi...

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR