23 Mayıs 2022 Pazartesi

Haydar ÖZTÜRK

Haydar ÖZTÜRK

haydarozturk19@hotmail.com

SAMSUN MİLLİ EĞİTİM-TACİZ VE KURDA KUZA TESLİM ETMEK

Samsun'da 7 ilkokul öğrencisi, öğretmenleri tarafından taciz edildi! İddia iğrenç ötesi ve tutuklanan o öğretmenin ise aynı suç ile ilgili dosyası kabarık..

Bu skandala kim yada kimler göz yumdu? Olur şey değil! Skandal içinde skandaldır bu!

Samsun'da bir ilkokul öğretmeni, 7 öğrencisini tacizden tutuklandı!

Bu iğrenç olayın yankıları sürerken, tutuklanan o öğretmen ile ilgili şok bir bilgi daha gündeme geldi.

Öğrencilerini tacizden tutuklanan öğretmen, 2016 yılında da yine iki ilkokul öğrencisini taciz ettiği için Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanmış ve mahkeme kararı ile 25 yıl hapis cezası almış.. Dava dosyası ise 2016 yılından beri Yargıtay'da, onanmayı bekliyor.. Yine aynı öğretmen 2017 yılında da, öğrenci tacizinden tutuklanmış!

Peki bizim Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü, sabıkası utanç veren bu öğretmen için ne yapmış? Hiç bir şey!

Dava dosyası Yargıtay'da olduğu ve dosyası onanmadığı için, öğretmenliğe devam etmesine göz yumulmuş.. Samsun Milli Eğitim Müdürü ve Müdür Yardımcılarına sormak isteriz; 2016 yılında iki öğrenciyi tacizden 25 yıl hapis cezası kararı bulunan ve geçmişte aynı utanç verici bir olaydan tutuklanmış öğretmene, siz çocuklarınızı teslim eder misiniz? Bu soruya yanıtınız illaki 'Hayır kesinlikle etmeyiz' olacaktır.. 

Peki öyle ise yine soruyoruz; Vatandaşın çoluğunu çocuğunu sicili böylesine bozuk bir öğretmene, siz nasıl teslim ettiniz?

25 yıl hapis kararı var ve 2017'de tutuklanmış hiç bir şey yapılmamış! O öğretmen görevinden uzaklaştırılmamış! Aklanda gel denilmemiş! Halen devam eden bir taciz dosyası var ortada! Kimse bu durum için, kılını kıpırdatmamış! 

Skandal içinde skandal! Ve bu skandala bize göre, o öğretmenin sicili ortadayken, göz yumanlarda ortaktır.. 

Efendim konu yargıda v.s v.s.. bla bla laflarının arkasına kimse saklanmasın.. Çocukları taciz edilen anne ve babaların böylesi bir öğretmene kimlerin göz yumduğunu, kimlerin bu öğretmeni suç dosyası ortadayken yine ve yeniden sınıflara gönderdiğini bilmek haklarıdır..

Zira, bu durum 7 tane cinayet işleyip, cinayetleri işlediği ile ilgili bazı soru işaretler var diye ve dosyası henüz onanmadığı için bir katilin, topluma yeniden salıverilmesi gibi bir şey.. Sonuçta o katil yine bildiği şeyi yapacaktır.. Birini mutlaka öldürecektir.. Bu öğretmende kimsenin kendisine yaptırım uygulamaması nedeniyle, aynı şeyi yaptı.. Çocukları taciz etti.. Ve sonuç olarak görünen o ki, Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü de bu duruma seyirci kalmış! Bir atasözü vardır.. Kurda kuzu teslim edilmez.. Ama Samsun Milli Eğitim Müdürlüğü, sicili taciz iddiaları ve mahkemeye yansımış dosyalarla dolu olan öğretmen için, hiç bir şey yapmayarak kurda kuzuyu teslim etmiş..

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR