27 Mayıs 2020 Çarşamba

SENİ ÜZEMEZLER Kİ!

Sen güçlü ol seni kimse üzemez. Sen dirayetli ol kimse canını acıtamaz. Sen “sen” ol seni üzmeye kimse cesaret edemez. İçindeki gücünün farkına varman gerekli, öyle yarın öbür gün değil, hemen şimdi!

İnsanı güçlü yapan şeyler vardır hayatta. Kimisini yalnızlık, kimisini platonik aşk, kimisini güzel gözler, kimisini sevgi, kimisini de iki tatlı söz…

Seni güçlü yapan şeyler neler?

Aşk, yalnızlık, bir çift göz?

Bunu bulmalısın, bunu hissetmelisin. Sonrası kolay, sonrası hallolur. Sen güç kaynağını bul, gerisini halledersin. Sana kalan tek bu! İşin kolay…

Kendini yarınlara taşıyacak, seni güçlü kılacak, senin enerjini yerine getirecek, senin korkularını yenecek, seni olduğundan daha iyi yapacak şeyi bulmalısın. Bulduğunda ab-ı hayatını bulmuş olacaksın. Kana kana içeceğin bir güç kaynağın olacak. Ne keder seni yıkabilecek, ne de kader ağlarını örecek.

Her şeye hasretin bitecek, dileklerin gerçekleşecek, mutlulukların artacak. Çünkü unutma ki senden başka sen yok. Kimse senin yerine acı çekmeyecek, ama gene unutma ki kimse senin yerine sevinmeyecek. Belki de mutluluğunu enerjini kıskanacaklar.

Ama olman gereken budur. Böyle olmak sana yakışır. Böyle olmak şu acımasız hayattan zevk almanı sağlayacak. Şöyle bir silkelen, şöyle bir kendine gel. Bu senin enerjinin sadece yüzde 10’nu, nefes almak için gereken enerji bu sadece. İçinde ki güç kaynağını harekete geçir. Bak o zaman neler olacak hayatında, her şey değişecek!

Gücünün farkında ol, yaratılış gayenin farkında ol. Yıllar böyle geçemez, gençliğin gidiyor, hayatının en verimli çağları gidiyor. Artık sirkelen kendine gel. Çünkü bu sen değilsin. Çünkü senin yaratıcın seni bu kadar isteksiz, yaşam enerjisiz, mutsuz, başkalarına bağımlı yaşayan biri olarak yaratmadı. Herkes tek ölecek, tıpkı tek doğduğu gibi! Öyleyse hesabını tek vereceğin bir ömrün, tadına da sen varmalısın.

Seni kimse üzemez ki, yeter ki sen zayıflıklarını, duygularını, iyi niyetlerini ve korkularını kimseye deme! Deme ki senin enerjini, yaşam enerjini almaya kimse cesaret edemezsin…

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR