27 Mayıs 2020 Çarşamba

DİKLENMEDEN DİK DURMAK: KAMURAN ÖZDENYıl 2011, Genel Seçimler,

AK Parti aday adaylarının başvurularından adaylarını belirlemiş, açıklanmış, yedinci sıra milletvekili adayı Kamuran ÖZDEN,

Samsun’dan 6 vekil çıkarır ve Özden seçilemez…

Yıl 2015, 7 Haziran Genel Seçimler,

AK Parti ince eleyip sık dokuyarak aday adaylarından adaylar belirlenir, altıncı sıra milletvekili Kamuran ÖZDEN,

Samsundan 5 vekil çıkar ve Özden seçilemez.

Yıl 2015, 1 Kasım Erken Genel Seçimler,

AK Parti ülkenin durumunu göz önünde bulundurarak tekrar halka sormak ister ve aday adaylarından liste düzenlenir, 7 Haziran seçimlerinde listede olan herkes yerli yerinde tek Kamuran ÖZDEN yok.

Öyle bir durum ki durmadan çalışan, her seçimde emek harcayan, mesai harcayan ÖZDEN yok. Benim kendisiyle hiçbir ilişkim olmamasına rağmen zoruma giden bir olaydı bu. 7 Haziranda yaşanan kadersizliğin faturası sanki ona kesilmiş. 2011’ de ben şahidim nasıl çalıştığına, 7 Haziran’da herkes biliyor. Ne oldu da değişti kimse anlayamadı.

Her şeye rağmen dik duruşunu değiştirmedi. Dik durdu ama diklenmedi. Davasına partisine ihanet etmedi. Teklifleri elinin tersiyle itti. Kimsenin onun bu dik duruşunu bozmasına izin vermedi. Görevine geri döndü. Yıllarca emek harcadığı işini değiştirdi. Müsteşar yardımcısı olarak yıllardır bu ülkeye hizmet ediyordu.

Şimdilerde tekrar aday olduğunu duydum. Siyasette duruşunu bozmamak bu olsa gerek. Ben vazgeçmedim, ben de buradayım, ben de davamın peşindeyim, ben de aday adayım. Nasibini kovalamak böyle bir şey anlaşılan. “Durmak yok, yola devam” demek herhalde bu demek.

Çıktığı yolda Allah yar ve yardımcısı olsun. Meşakkatli bir sürecin olacağı malum. Şuna inanıyorum ki haklıya hakkının teslim zamanı gelmiştir. Bu sefer işinin rast gideceğine ve seçilecek bir aday olacağına inanıyorum.

Yolun açık, rotan düzgün, gazan mübarek olsun inşallah Kamuran Abi…

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR