27 Mayıs 2020 Çarşamba

KAYBETMEDEN KAZANMAK

Dededen babadan kalma sermayesiyle bugün iş adamları topluluklarında boy gösteren, kendi sadece nasıl baba parası harcanır kısmını bilen kişiler bu yazımdan muaftır.
 
Asıl benim hedef kitlem tamamen farklı, hani dedesi yoktur, babası yoktur, öyle yoktur dediğime bakmayın, vardır da yoktur, parası yoktur anlayın canım sizde. Heh işte onlardan bahsediyorum. Kapasitesi vardır, aklı vardır, enerjisi vardır ama ya cebinde parası yoktur ya da bir zengin babası…

Varsa üç beş lirası yatırmıştır arabaya, eve, bir yere! 

Her şeyi olsa da olmaz onda, çünkü cesaret ver ya, o kaybetme korkusu var ya onu tatmak istemez ise olmaz, babasının olsa da sadece yer, birisi yiyecek der, yer…

Ama cesareti olan var ya, taştan çıkarır ekmeğini. Para  kazanır, kazanmaz. Ama umudunu bitirmez. Dayar sırtını yaradana, çalışır, didinir. 

Kaybetmekten korkmaz işte öylesi. Ömrü mücadele ile geçer. Hep tekdir o. Hep enerjik olması beklenir bu tarz kişilerin.

Kaybetmeyi göze almış kişiler kazanacak kişilerdir. Kaybedecek kadar büyük değilseniz kazanacak kadar da büyük değilsinizdir. O yüzden kaybetmekten korkmayacaksınız. Çünkü umduğun gibi olmayacak, üzüleceksin ağlayacaksın belki de, ama bu günler yaşanacak.

Her gecenin bir sabahı olduğunu, her kıştan sonra bahar geldiğini unutmaz isen enerjin bitmeyecek. Sürekli aktif ve hazır olacaksın. 

Kaybetmeden kazanmanın tadını almayacaksın. O tadı aldığında ise bunlar hanene hem tecrübe hem de birer ders olarak kaydolacak. Enerjinle başkalarına ilham olacak, senin hayat hikayen onlara enerji sebebi olacak. Manevi kazancın hazzı, maddi kazancın önüne bile geçebilir. Bu yüzden kaybetmekten korkma! Çünkü kazananlar hep kaybedenlerdir.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR