17 Ekim 2021 Pazar

MESLEK YÜKSEK OKULU MU, SAMSUN ÜNİVERSİTESİ Mİ?

İyi de neden yeni bir şehir üniversitesi değil!

Samsun’un bir devlet üniversitesini kaldıramayacak olduğuna inananlar kimler? 

Veya hırsları uğruna bu kampüsü harcamak isteyen kimler?

Yapmayın etmeyin, bir üniversite kampüsünü bu şekilde harcamayın! 

OMÜ’den rektör beyin açıklamalarını da okudum. İlk duyduğumda bende biraz serzenişte bulunmuştum. Ya bu kampüse Meslek Yüksek Okulu mu yapılır? Koskoca kampüs, yeni bir üniversite yakışmaz mı buraya? Bu nasıl bir düşüncedir diye! Lakin açıklamalar gösteriyor ki bunun OMÜ ile alakası yok…

O zaman insanın aklına kiminle alakası var diye geliyor. Buranın göz göre göre ziyan olmasına kim göz yumuyor! 

Karar vericilerin, etkileyenlerin kimler olduğunu aslında siz benden daha iyi biliyorsunuz. Yapılan ne varsa bunların desteklenmesini Ankaralarda kimler yapıyor sizler biliyorsunuz! 

Hakim olmak tabi ki önemli ama bu şehrin değerlerinin harcanmasına da göz yummamak gerek, bu kampüs harcanmamalı hele hele OMÜ’ye de bağlanacaksa da illa Meslek Yüksek Okuluna tahsis edilmemeli! 

Buraya yakışan Hukuk Fakültesidir, lakin onun gelmesi çok da mümkün görünmüyor. Lakin geleceğin gözde mesleklerinden olan iletişim bilimlerinin fakültesi olan  İletişim Fakültesi buraya çok yakışan bir fakülte olur. 

Yeterli öğrenci sayısına ulaşılır mı bilemem orasını fakat yanına iktisadi ve idari bilimlerin binasında sıkışmış Yabancı Diller Yüksek Okulu gelebilir. Bir üçüncü fakülte gerekiyorsa onu da yetkililer bulurlar. Meslek Yüksek Okullarının öğrenci bulmakta bile zorlandığı bu dönemde buranın Meslek Yüksek Okuluna verilmemesi naçizane fikrimdir. 

Ama asıl olması gereken yeni bir  SAMSUN ÜNİVERSİTESİ'dir.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR