29 Haziran 2022 Çarşamba

MOTİVE EDİN!

Motive edin derken herkesi değil! 
Kendinizi motive edin…
Neden mi?
Hemen açıklayayım.
Eğer kişi mutlu olursa etrafındakiler de mutlu olur. Eğer kişi sakin olursa etrafındakilerde sakin olur. İnsanlar neden birbirleri ile kavga ettiklerinde bağırırlar bilir misiniz? Çünkü kalpler birbirinden uzaklaşır, kalpler birbirlerini duymak için sesleri yükseltirler. Yani siz nasılsanız karşınızdaki de öyledir. Bu tabiri caizse “fotokopi” gibi bir şey…

Motive olan kişiler yaşamaktan, ailesinden, işinden, başına gelen olaylardan mutlu olur. Olumsuz olaylardan ders almayı kendilerine görev bilir, olumlu olayları da çoğaltmak için çaba harcarlar. Bu da hem kendine hem de çevresine fayda sağlar. 

Motivasyon, itici bir güç olarak da tanımlanabilir. Başarı sağlamak için her zaman bir itici bir güç gereklidir. Bir kalbi istek sizi harekete geçirecek kadar güçlü değildir. Hedeflerinizi net hale getirmeniz gereklidir. Acabalarla dolu bir hedefin gerçekleşmesi neredeyse imkansızdır. İnanılan bir arzunun gerçekleşme ihtimali çok yüksektir. Bu yüzden arzuların gerçekleşmesi için motivasyon önemli bir etkendir.

Başarıyı bir motor olarak görürseniz motivasyonu da o motoru çalıştıracak enerji olarak görebilirsiniz. Bu enerji motorunuzu çalıştıracak ve sizi daha ileri götürecek. Sizinle beraber sevdiklerinizi de ileriye taşıyacak. Hem ilişkileriniz ileri seviyeye taşınacak hem de toplumun sizi kabul etmesinin önü açılacak.
Tüm bunlar için kendinizi motive edin. Sağlıcakla….

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR