16 Ekim 2021 Cumartesi

Mahmut ÇELİK

Mahmut ÇELİK

samsunkenthaber@hotmail.com

ÇAV BELLA OKUNMUŞ HOPARLÖRDEN

Önce facebook ortamından, biraz önce de haber sitelerinden öğrendiğime göre; İzmir'de merkezi ses sistemine girilmek suretiyle bir caminin hoparlöründen 'Çav Bella' çalınmış yani yayınlanmış yani okunmuş.

Bu haber bende İslam Dinine ve kutsallarına hakaret hissi uyandırmadı. Bu yüzden olsa gerek gülmekten kırıldım ve olayı sadece muziplik olarak algıladım.

Bir çok arkadaş anlıyorum ki benim gibi algılamamış olayı. Olayı İslama saldırı olarak değerlendirenler bile olmuş.... Hatta devamında resmi düzeyde bir çok tepkiler gelmeye başladı ve savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.

Bana göre işin içinde tahkir ve aşağılama yok. Eğer tahkir gaye olsaydı bu merkezi sistem vasıtası ile akla hayale gelmedik öyle işler yaparlardı ki resmen provokasyon olarak değerlendirmek zorunda kalırdık.

Camiye, minbere, mihraba, cemaate, Peygamberimize ve Allah'a saldırı yok... Yapılan iş diyanete ait teknolojik bir sistemde sosyalist marş çalınmış olması hepsi bu!

Bunu bahane edipte gereğinden fazla tepki vermek bir bardak suda fırtına koparmak değilde ne? Bırakın Allah aşkına başka işiniz mi yok birader diyesim geliyor ve diyorum da.

Netice olarak,... işi muziplik olarak değerlendirerek bir daha olmaması için tedbirler almak yeterli olur kanımca.

Aksi halde böyle sudan bir sebep o kadar çok mizah ustasına malzeme olur ki şaşar kalırsınız. Benden söylemesi....!

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR