17 Ekim 2021 Pazar

Süleyman SALUR

Süleyman SALUR

alperentulga@hotmail.com

SAMSUNSPOR GERÇEKLERİ

Samsunspor sahasında geçtiğimiz hafta ağır bir yenilgi alarak haftayı puansız kapatmanın ardından takımın sponsoru Yıldırım ve teknik direktörü Ertuğrul hoca hedef tahtasına konmuştur. Sanki birileri başarısızlığı aportta bekleyen mahluklar misali pençelerini gösterme gayretine girmişlerdir.


Ne Yüksel Yıldırım milyonlarını hayale gömecek kadar aptal bir işadamı ne de Ertuğrul hoca beden eğitimi dersine ilk giren talebe heyecanındadır. 

Yıldırım iş aleminde uluslar arası platformlarda kendini ispatlamış bir işadamı, Ertuğrul hoca ise ilk kez bir Anadolu takımını şampiyon yapmak gibi bir apolete sahiptir. 

Yıldırım hata yapmamak adına şirketin başına profesyonel ve Samsunun havasını yaşamış kişileri getirmiştir. Yakinen tanıdığım Veysel Bilen futbolcu bir aileden gelmiştir. Mustafa Erkanat ise yeni tanıdım futbol dünyasını ne kadar bilir bir fikrim yoktur. Ancak profesyonel bir işadamı hüviyetine sahiptir. A.Ş tarafını  ikisi ile birlikte yine Samsunspor bünyesinden yetişmiş Soner Akkaya ile sorunsuz yönetmektedirler.

Samsunspor'un direkt olarak PTT ligine çıkamamasının faturası Yılport gruba yıllık 100 milyona mal olmuştur. Bu yılda hedeflenen Süper Lige çıkılamaması durumunda fatura 150 milyon TL'ye ulaşacaktır. 

Eleştirenler sadece laf ve dedikodu üretir. İş, para üretmeye gelince ne mülki amirlik ne de belediyeler gerekli desteklerde bulunur. Siyasi rant adına seçim dönemlerinde Samsunspor aday olacakların, olmazsa olmaz propaganda malzemesi olur. Antrenman sahasını dahi bilmeyenler adres sorarak baklava tepsileri ile gelirler ve takımla fotoğraf verirler. Ancak seçilmediklerinde veya seçildiklerinde takımı unuturlar. Eğer desteklemedikleri birileri başkan veya yönetici kulübü yönetirlerse onların küçükken kırdıkları camları  veya  komşu bahçeden çaldıkları erikleri dahi gündeme getirirler, eleştiri oklarını sivriltirler.

Samsunumuzda en çok üretilen kriter dedikodu ve haset mekanizmasıdır. Kentte işsizlik Türkiye ortalamalarının üstündedir. Siyasetçi başını kumu gömer bir sonraki yıl tekrar seçilebilmek için mensup olduğu parti içinde faaliyetini sürdürür. Hatırı sayılır ve oy potansiyeline sahip, düğünlerin onur konuğudur. Hastanebaşı veya Hasköy de hamallık yaparak geçimini idame ettiren veya işsizlik maaşı ile geçinen gariban vatandaşın düğünün yanından dahi geçmez. Samsunsporda görev alamamış antrenör, teknik adam veya menajer olamamış kişiler mevcut teknik ekibi yönetime giremeyen yönetici, yönetimi kişisel ikbal peşinde olan ve Samsunspor başkanı olmak gibi bir etikete sahip olamayan kişi veya kişiler ise mevcut başkanı ve yönetimi eleştirirler. 

Oysa kulüp A.Ş hüviyetindedir. Yüksel Yıldırım ise sponsordur. Kulübün hisselerinin bir bedeli vardır. Parayı ödersiniz Yüksel Yıldırım'a teşekkür eder bir plaketle gönderirsiniz. Bu nedenlerden ötürü bu takımın dedikodulara değil birlik ve beraberliğe ihtiyacı vardır. Azerbaycan gerçeğinde nasıl birliktelik ruhumuz oluşmuş ise Samsunspor gerçeğinde de aynı ruha sahip olmalı ve takımımızın yanında olmalıyız. Başarı kendiliğinden gelecektir. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR