02 Aralık 2021 Perşembe

Süleyman SALUR

Süleyman SALUR

alperentulga@hotmail.com

SAMSUNSPOR-MOR FORMA VE DENİZ SEKİ

Samsunspor'un Mor forma tanıtımı için düzenleyeceği Deniz Seki organizasyonu 27 Kasım Cumartesi günü Samsunda oynanacak Adanaspror maçı saati nedeniyle katılımın zor olacağı gerekçesi ile, yönetim kurulu isabetli bir karar ile organizasyonu 11 Aralık 2021 tarihine ertelenmiştir.

Konuyu gündeme taşımamın nedeni, öncelikle 10 yıla yakın kulüpte yöneticilik yaptım, Samsunspor'u temsilen 2 yıl PTT 1. lig Kulüpler Birliği başkan yardımcılığı ve TV yayınları konusunda Aziz Yıldırım merhum İlhan Cavcav ve Celal Doğan ile birlikte 18 lig kulübünün haklarını korumak için Naklen Yayın İhale Komisyonunda görev almamdır.

Ve en önemlisi de Samsunspor'u her platformda temsil etmiş eski bir yönetici olma sorumluğunu ve onurunu, 70 yaşımda dahi hala üzerimde taşımam ve yaşamamdır..

Yönetim kurulundaki arkadaşlarımız Samsunspor'a 3'üncü forma olarak dünyanın tek takımı olma hüviyetini kazandırmış iseler ve bu kararlarını daha da ön plana çıkarmak ve kadına şiddet gibi çok önemli bir sosyal olayı ve sorumluluğu gündemde tutmak için konser etkinlikleri başta olmak üzere bir farkındalık oluşturmak için gayret sarf ediyor iseler, buna destek olmak gerekir.. 

Ben inanıyorum ki bu konuda özellikle yönetim kurulunda görev alan Dr. Melis Kalkavan Erdoğan ve iş hanımı Vennas Akyol Haznedarın çabaları ile Samsunspor sportif başarıların yanı sıra, sosyal platformlarda da sesini duyuracaktır.

Bunun için mor forma gecesi bir başlangıçtır. Sportif başarı bugün olmaz yarın olur hedeflere ulaşmak gecikebilir ancak bazı toplumsal sosyal uğraşlar uzun yıllar hafızalarda kalır. Mor forma uygulaması da Samsunspor'un yarattığı önemli bir futbol aklıdır. Ve Atatürk'ün yarattığı 19 Mayıs kimliğine yakışmıştır. Bu nedenle emeği geçen başkan ve yöneticileri takdir etmek gerekir. Yönetim kurulunda yer alan 3 bayan yöneticimizin hemcinslerine karşı bir sorumluluğu yerine getirmektedir.

İstanbul Sözleşmesinin kaldırılmasını şu şekilde değerlendirmekteyim

Arifin fikri ne ise zikri de odur mantalitesine uygun olarak sözleşmede yer alan Toplumda Cinsiyet eşitliğinin eşcinsel evliliklerinin meşrulaştırılmasına yönelik bir fiil doğurur iddiaları ortaya atılmaktadır. Oysa bu fiil ve davranışlar milletimizin hiçbir değer yapısına uymamaktadır. LGBT gibi bir gerçek elbette inkar edilemez, ancak seçim öncelerinde bu insanlara şirin görünmek için derneklerinin açılışı bizzat iktidar mensuplarınca yapılmıştır. Bunlar ayrı konudur. Bu mesele siyasetin işidir..

Samsunspor Başkan Yüksel Yıldırım'ın önerisi ile bir kampanya başlatarak gelirinin yüzde 10'u şiddet mağduru kadınlar için çalışan vakıflara bağışlanmak üzere, kırmızı beyaz ve geçirdiğimiz elim kaza sonrası siyah renkli ikinci bir formadan sonra üçüncü forma olarak MOR FORMA yaptırarak dünyada ilk kez bir futbol takımı olarak, sosyal bir sorumluğun altına imza atıldığını, daha önce ifade etmiş idik. Kurtuluş Savaşımızın ilk adımım atıldığı 19 Mayıs kenti kimliğimiz üçüncü forma olarak kadınlarımızın haklarına sahip çıkan bu uygulaması tüm dünya kamuoyunda ve milletlerarası basında da yer alarak Samsunspor sesini bu sosyal organizasyonla duyurmuş ve duyuracaktır.

Kadına şiddete yönelik organize edilen bu gecede masaların tamamı doldurulmalı, talep olduğu taktirde sanatçıda ikna edilerek kesinlikle birkaç gün bu etkinlik uzatılmalı ve tüm işadamlarımız bu organizasyona destek vermelidir. Bu gecenin çıkış noktası Samsunspor'a yardım gecesi olarak değerlendirilmemeli kadına şiddetin önlenmesine katkı vermek için bir sosyal sorumluluk faaliyeti olarak değerlendirilmelidir. Bu nedenle bağış yaparak katkıda bulunmak yerine masa rezervasyonları yapılarak geceye aileler ile birlikte katılarak, Samsunspor'un birlik ve beraberliğinin bir kez daha sergilenmesi gerektiğini düşünmekteyiz. Bu etkinlik bu amaç doğrultusunda bir milat olabilir.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR