23 Mayıs 2022 Pazartesi

Süleyman SALUR

Süleyman SALUR

alperentulga@hotmail.com

BİZ GELENE KADAR!

Biz gelene kadar ülkede buzdolabı yoktu! İnsanlar toprak mağaralar yaparak yiyeceklerini muhafaza ediyordu öyle mi?

Biz gelene kadar ambulanslar yoktu. Cenazeler sallar ile taşınıyordu öyle mi?

Biz gelene kadar İslami değerlere önem verilmiyordu İslamiyet zaten 2002 yılında zuhur etti. 

Sizden önce zaten Şamanist dinine mensup idik. Öyle mi?

Biz gelene kadar insanlar kağıt peçete kullanmıyordu. Gazetecilerden eski gazeteler satın alınıp, tuvalet kağıdı olarak kullanılıyordu öyle mi?

Biz gelene kadar yollar köprüler yoktu! Siz gelmeden önce öküzlerin çektiği kağnı arabaları ile karayollarında seyahat ediyor, halatlar ile suyun iki tarafını bağlıyor, halatlara tutunarak karşıdan karşıya geçiyorduk öyle mi?

Biz milli değerlerimizi ve bekamızı koruyan tek iktidarız! Zaten bu ülkeyi Mustafa Kemal Atatürk değil, emperyalizmden siz kurtardınız milli değerlerimize sahip çıktınız! Bekamızı korudunuz öyle mi?

Biz gelene kadar tüm kamu kurumları zarar ediyor hazinemizi kazıyordu paralarımız har vurulup harman savruluyordu! Siz geldiğinizde Sümerbank, Şeker Fabrikaları, yoktu! Kumaşları Londra'dan şekeri de, şeker pancarını da değirmenlerde mısır gibi ezerek kullanıyorduk öyle mi?

Biz gelene kadar ülkemizde elektrik santralleri yoktu, enerji sıkıntısı vardı! Siz gelene kadar fitilli gazlı idare lambaları kullanıyorduk, fabrikalar zaten çalışamıyordu öyle mi? Haberleşme yerde yakılan ateşin üzerinden bezler ile duman alfabesi kullanılarak yapılıyordu öyle mi?

IMF'ye borç verecek seviyedeyiz, dünya bizi kıskanıyor! Düne kadar FETÖ'yü finanse eden hainler dediğiniz BAE yetkililerini, hazinede paralar suyunu çekince, kırmızı halılarda karşılamadınız öyle mi?

Faiz (riba) ile sonuna kadar mücadele edeceğiz! 190 milyar faiz ödemelerini bütçeye Yunan Cumhurbaşkanı, bayan Katerina Sakeropulu hükümetinin parlamenterleri koydu öyle mi?

Bu beden bende olduğu sürece Papazı bizden kimse alamaz! Papazı özel uçakla allayıp pullayıp af ederek göndermedik öyle mi? 

Enflasyona vatandaşımızı ezdirmeyeceğiz! TÜİK markette peynir 25 TL, kaşar 35 TL! Kaşar peyniri fiyatları 4 aydan bu yana düşüyor artık sudan ucuz zeytin, zaten nerede ise 10 TL'ye kadar indi öyle mi?

Bu ülkede karne ile ekmek alınıyordu ! Bugün açlık sınırının altında yaşamaya çalışan emekliler dar gelirliler ekmeğin 3, simidin 3.5 TL olmasına seviniyor öyle mi?

Biz geldiğimizde dolar faizin hali ortada idi! Siz geldiğinizde dolar 1.41 TL iken, bugün 14 TL sınırına dayanmadı, asgari ücretle 110 çeyrek altın alabilen vatandaşlar, bugün 3,5 çeyrek altın ancak alacak duruma gelmedi öyle mi?

Bu milletin aklı ile daha fazla alay etmeyin! Biz gelene kadar palavralarından vazgeçin! Kargaları gülmekten telef etmeyin, hayvanlara yazıktır. Ülkesini kışın dondurucu soğuklarına karşı ayaklarına battaniyeler sararak koruyan, topraklarını kanları ile sulayan bu naçiz milletin boynunu hiç kimse bükemez. Bu millet dünyaya hükmeden imparatorluklardan bugüne Atatürk'ün mirasına her zaman sahip çıkar ve kurtuluş yolunu bulur.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR