22 Ekim 2021 Cuma

Süleyman SALUR

Süleyman SALUR

alperentulga@hotmail.com

BEN YATIRIM DÜŞMANIYIM

Ben yatırım düşmanıyım! Neden mi? Karadeniz'in incisi yaylalarımızın imara açılmasını, cinayetle hainlik olarak nitelendirdiğim için!

Neden mi? Kaz dağlarına maden arama ruhsatı vererek, 5'li çeteye hizmet edildiği için!

Neden mi? Dağdaki keçileri, sincapları, kuşları, böcekleri yenilenebilir enerji  kaynaklarından istifade etmek yerine, gökyüzünü mora çeviren renge lanetler okuduğum için!

Neden mi? Hayaller adına İstanbul'un geleceğini katledecek, deprem felaketinde milyonlarca insanın hayatına mal olabilecek Kanal İstanbul projesine muhalif olduğum için!

Neden mi? Ormanlık alan statüsünde iken, yayla statüsüne alınan sonrada imara açılarak TOKİ marifeti ile yayladan betona çevrilecek düzenlemelere ve yandaş müteahhitlerin ellerini ovuşturmalarını kabullenemediğim için!

Neden mi? Her yıl bodrum çeşme sahilleri yerine, tatil için seçtiğim Akçaabat Hıdırnebi Yaylasının, oksijen depolamak yerine beton yığınına, asbest teneffüs etmeye muhatap kaldığım için!

Neden mi? Trabzon Uzungöl'de yerli yabancı zengini, fakiri akşamları restoranlarında el ele, horon tepilecek ortamları yok ettikleri için!

Neden mi? Samsun'u zehir kusan yatırımlara terk ettikleri için!

Neden mi? Fatsa ve Ünye'deki fındık tarlalarını, yok ederek bölgenin geçim kaynaklarını ellerinden aldıkları için!

Neden mi? Siyasi rant uğruna doğayı katlettikleri için!

Neden mi? Üç kuruşluk reklam parası uğruna iktidara yalakalık olsun diye kalemlerini silah gibi kullananları, şerefsiz olarak nitelendirdiğim için!

Neden mi? Ekonominin bozukluğunu, açlığı, işsizliği, suni yeni gündemler icat ederek unutturmak isteyenleri, Allaha havale ettiğim için!

Neden mi?  Belki bir ihale çıkar belediyelerden bir şeyler koparırız  mantalitesi ile, üç maymunu oynayan gazetecilik mesleğine ihanet eden sözde basın mensuplarını önce dernek kurmalarına müsaade ederek oy avcılığı yapan sonrada, Boğaziiçi Üniversitesinde gençlerin haklı feryatlarına kulak tıkayanlara, ihaleyi başkalarına yıkanlara karşı olduğum için!

Neden mi? Bizden olmayanlar, FETÖ'cü, PKK'lı diye ayırım yaparak 15 Temmuzu yaratıp sonrada, lanetleyenlere lanetlediğim için!

Neden mi? Ben en büyük ülkücüyüm, milliyetçiyim maskesi ile Apo piçine mektup gönderenleri, meydanlarda okuyanları, milliyetçiliği ayaklar altına aldım diyenlere, kulak açan suflörlük yapan onursuz şahsiyetsiz, kişileri adam yerine koymadığım için!

TÜM BUNLARI KABULLENEMEDİĞİM İÇİN BEN YATIRIM DÜŞMANIYIM

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR