17 Ekim 2021 Pazar

Süleyman SALUR

Süleyman SALUR

alperentulga@hotmail.com

UZAYA ÇIKACAKSINIZ ÖYLE Mİ?

Ciğerlerimiz yanarken bu konudaki düşüncelerimi yazmadan geçemezdim... THK çocukluğumuza iz bırakan kurumlardan biridir. 

Samsun 19 Mayıs Lisesi Havacılık kolunda izciyken kurumun Eskişehir İnönü planör kampına iki dönem iştirak ederek, ilk dönemde atlayış başına 60 TL, ikinci dönem planör uçuşunda ise sorti başına 40 TL ödemeleri ile eğitim hayatımıza katkıda bulunmakta idi.

Atatürk'ün kurduğu bu koca çınar, bugün ne yazık ki Cumhuriyet değerlerine saygı göstermeyenler tarafından günah keçisi ilan edildi, kurumun içi boşaltıldı. 1300 adet gayrimenkulü peşkeş çekmek için fırsat kollandı. 

Milyarlara ulaşan bu gayrimenkuller bugünkü halde satışa sunulurken diğer yandan ciğerlerimizi yakan yangınlarda, kullanılması gereken 6 adet uçak için gerekli 4 milyon dolarlık bir bütçenin olmadığı açıklanmaktadır.

Cumhurbaşkanına göre kurumda uçaklar yoktur. Bakana göre antikadır. Üstelik suçlu belediyelerdir. Çünkü  yangın bölgelerindeki belediyeler muhalif belediyelerdir. Kim nasıl bilgi verdi ise Cumhurbaşkanına yangınların yerleşim bölgelerinden değil, ormanlardan yayıldığı gerçeği göz ardı edilmiş ve Cumhurbaşkanımız bir kez daha kendi bakanı tarafından aldatılmıştır ki, bu bakanımız İzmir yangınında orman bakanı olduğunu unutmuş şov yapmak için enkaz altındaki yaralı kızımız ile telefon ile konuşmuştur.

Seller oldu sorumlu kim?
Vatandaş dere yataklarına evler yaptı!
Deprem oldu sorumlu kim?
Vatandaş gecekondular ile imar planlarına uymadı!
Korona çıktı sorumlu kim?
Tedbirlere vatandaşlar uymadı!
Yangınlar çıktı sorumlu kim?
Muhalif Belediyeler!
Ve talihsiz bir açıklama
"Yangın olursa ormanlarda canlılar yanmaz mı, elbette hayvanlarda yanacak, evlerde yanacak"
Bu dolmaları yiyenler sadece aya 2 şeritli otoban yapsak inanırlar mantığı ile seçmen önüne çıkan ve onlara inananlardır. 
THK'dan bir uçağı kaldıramayan zihniyet aya, uzay aracı çıkaracak öyle mi?
Kalede kimler var? Atışa devam ama kaleler artık boş değil.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR